MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

Vaskó döntötte el a kiesési rangadót

A Puskás Akadémia–Békéscsaba összecsapás már a mérkőzés negyedik percében eldőlt, amikor a volt válogatott védő, Vaskó Tamás jó ütemben érkezett egy baloldali beívelésre, és kibújva az ellenfél védői közül a kapu közepébe fejelt. A vendégek ezzel értékes 1–0-ás győzelmet arattak, ami ráadásul edzőváltást eredményezett Felcsúton.

A korai gól után sem állt vissza a békéscsaba együttes, mely hátul is nagyon szilárd volt, elsősorban a gólszerző Vaskó Tamásnak köszönhetően, aki valamennyi párharcát megnyerte a védelemben is, így a hazaiak nem tudtak kiegyenlíteni.

A két csapat ennek az eredménynek köszönhetően helyet cserélt a tabellán, a csabaiak pedig óriási lépést tettek a bennmaradás felé, lévén a Vasasnak is ugyannnyi pontja van (25), így a hajrában még bármi lehet.

A mérkőzés után a Puskás Akadémia hivatalos közleményben jelezte, hogy menesztették a vezetőedzőt, Robert Jarnit, ami hatással lehet a kiesés ellei küzdelemre is az utolsó fordulókban. A meccs összefoglalója, főszerepben Vaskóval:

Ivan Lovric szokás szerint kezdett a Budapest Honvéd csapatában, de hazai pályán 1–0-ás vereseget szenvedtek a Haladástól. A kiesés ellen harcoló Vasas is kikapott otthon, Vida Máté is Remili Mohamed is helyet kapott a kezdőcsapatban, végül 3–1-re maradtak alul a Diósgyőrrel szemben.

Mohl Dávid ezúttal a védelem bal oldalán kapott helyet a Debrecenbe látigató Újpestben, de egy hajrában kapott góllal a Loki otthon tartotta a három pontot. Gera Dániel kezdett, Baki Ákos pedig csereként állt be a Ferencváros–MTK rangadóra, amelyen a kék-fehérek szerezték meg a vezeést, de végül a hajrában nekik kellett hajtani az egyenlítésért. Ez sikerült is, 2–2 lett a vége.

Az NB II-ben a Gyirmót és a Soroksár is idegenben győzött, a meccseken mind a négy érdekelt FMF-játékos, Vass Patrik és Balogh Béla (mindkettő Gyirmót), illetve Peszmeg Viktor és Korozmán Kevin (mindkettő Soroksár) is kezdőként lépett pályára. A Gyirmót előnye már tizenkét pont a tabella élén.