MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

Mohl Dávid vs. Remili Mohamed, Vaskó Tamás, Vida Máté

Finálénak is jó lenne az Újpest - Vasas öszecsapás. Játékosaink néznek farkasszemet egymással a negyeddöntő mostani párosításában.

A múlt alapján az Újpest - Vasas a legrangosabb párharc a Magyar Kupa negyeddöntőjében. A Vasas a dobogón áll, míg ellenfele pedig a nyolcadik pozíciót foglalja el.

"Nem foglalkozunk ellenfelünk formájával, egyrészt az utóbbi hetek botladozása ellenére a Vasas kiváló csapat, másrészt mindig kifizetődőbb inkább magunkra figyelni, a saját hibáinkat kijavítani –mondja játékosunk az Újpest védője MOHL DÁVID.
Márpedig volt időnk elemezni, pontosan tudjuk, miben kell javulnunk: a helyzetkihasználásban. Minden meccsen nagyon sok lehetőségünk adódik, gyakorta eljutunk az ellenfél tizenhatosához, sok beadásunk is van, de a befejezéseknél gondok vannak. Ha elöl és hátul is kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtunk, megverhetjük a Vasast! Elsődleges célunk, hogy odahaza ne kapjunk gólt, az oda-visszavágós rendszerben az idegenbeli találat mindig sokat ér."

Az NB I-ben legutóbb március 11-én rendeztek mérkőzést, a hosszú szünet pedig mindig megosztja a játékosokat. Mohl Dávid azok közé tartozik, akik nem repesnek az örömtől a kényszerleállások miatt.

"Nem szeretem, ha hetek maradnak ki a bajnoki programból, szerintem jobb, ha folyamatosan mennek a mérkőzések, egyenletes a terhelés, de hát ez ellen nem sokat tehetünk. Ilyenkor át kell alakítani az edzésprogramot is. Mi egy edzőmeccset iktattunk be, az NB III-as Dunaújvárost fogadtuk, de valójában nem sokra mentünk vele, az ellenfél beállt védekezni a saját térfelére, így is nyerünk három nullára. Leginkább arra volt jó, hogy gyakoroljuk a betömörülő védelem feltörését. Ez egyébként nem is baj, mivel sok csapat játszik ellenünk a bajnokságban is hasonló taktikával, kontrákra berendezkedve. Mi eközben a támadófutballt helyeztük előtérbe, nem bánnánk, ha több csapat követné ezt a példát. Örülünk, hogy újra tétmeccset játszhatunk, a Vasas elleni meccs kiváló erőpróba lesz a bajnoki folytatás előtt."

Ha abból indulunk ki, hogy a Vasas a Magyar Kupa előző kiírásában a legjobb harminckettő között búcsúzott, most pedig ott van a negyeddöntőben elégedettek is lehetnének az angyalföldiek, ám erről szó sincs.

"Jól tudjuk, a továbbjutást két meccsen kell kiharcolni, persze ez nem jelenti azt, hogy ne szeretnénk már szerdán előnybe kerülni – mondta a piros-kékek támadója, játékosunk REMILI MOHAMED
A Magyar Kupa legalább olyan fontos nekünk, mint a bajnokság, már csak azért is, mert kevesebb meccsen lehet megszerezni a nemzetközi kupaszereplés jogát. Az Újpest játszik hazai pályán, valószínűleg megpróbál nyomás alatt tartani bennünket, de az is biztos, hogy lesznek helyzeteink. Ez a párosítás előre hozott döntőnek is beillene, és ha túljutunk a lilákon, már csak egyetlen lépésre leszünk az igazi finálétól."

Azért azt is látni kell, hogy az ősszel a Vasas tavasszal kevésbé „acélos” az utóbbi két bajnokiját az MTK (0-1) és a Haladás (2-3) ellen egyaránt elvesztette, ami nyilván hatással van a játékosok hangulatára is.

"Valamennyien jobb tavaszi indulást reméltünk, úgy tűnik, kicsit megtorpantunk, de nem történt katasztrófa – folytatta játékosunk. Nyilván mosolygósabbak az arcok, amikor sorra nyeri a csapat a meccseket, de azért nem kell magunk alatt lennünk, mert harmadikok vagyunk a bajnokságban és állunk még a Magyar Kupában is…Nem mindennapi sorozat vár ránk, tizennyolc nap alatt hat mérkőzést játsszunk, háromszor az Újpest lesz az ellenfelünk, megmérkőzünk a Debrecennel, a Videotonnal és a Ferencvárossal is, ám ha jól jövünk ki belőle, nagyon sikeres idényünk lehet. És mi más lenne a célunk?!"