MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

Újra NB I-es a Vasas, Remili lett a szezon legjobbja!

Hétfő este a Hivatásos Labdarúgók Szervezete nemcsak születésnapi gálát rendezett, de díjazta a szezon legjobbjait is. Mohamed Remili, az FMF Menedzseriroda játékosa a legjobb NB II-es futballista lett, ami nem csoda, hiszen vezeti a bajnokság góllövőlistáját, a Csákvár ellen újra betalált, a Vasas pedig visszajutott vele a magyar élvonalba.

Mohamed Remili és Vass Patrik is végigjátszotta a Csákvár elleni NB II-es bajnokit a Vasas csapatában, a vége 6-0-s győzelem lett, amivel egy hosszú, de magabiztos szezon végén, a 28. fordulóban biztossá vált, hogy a Szanyó Károly együttese teljesítette a 2014/2015-ös szezonra kitűzött célt, és visszajutott az NB I-be.

Íme a mérkőzés és a gólok, a csapatkapitány, a HLSZ Jubileumi Gáláján az NB II. idei legjobbjának választott Remili a 91. percben talált be éppen másik játékosunk, Vass Patrik önzetlen passzából (az akció 6:20 tól látható):

Hétvégén, a Paks elleni bajnokin újra lehetőséget kapott a korábban rendre bizonyító Batik Bence, a Ferencváros fiatal védője, az idgenenben 1-0-ra megnyert mérkőzés nyolcadik percében állt be sérülés miatt, és újra bizonyította, hogy Thomas Doll vezetőedző bármikor számíthat rá.

A 28. forduló fővárosi derbijén a szokás szerint Baki Ákossal a védelemben felálló MTK 1-0-s vereséget szenvedett az Újpest otthonában, bár az már egy héttel korábban eldőlt, hogy Garami József csapata jövőre kilép az nemzetközi kupaporondra, és harmadik helyének köszönhetően indulhat az Európa-ligában.

A Pécsi MFC - Dunaújváros PASE bajnokin mindkét csapatban pályára lépett egy-egy játékosunk, a hazaiknál Balogh Béla, a vendégeknél Vaskó Tamás erősítette a védelmet. A meccset 2-0-ra a Pécs nyerte, amellyel biztossá vált az NB I-es tagsága, ugyanakkor a Dunaújváros újra kieső helyre került, így az utolsó két forduló fog dönteni.

Ivan Lovric ezúttal is a Kecskemét hátsó alakzatának jobb oldalán játszott, de sajnos egy négygólos vereségbe futottak bele a felcsúti Pancho Arénában, a Puskás Akadémia otthonában. A két csapat így közelebb került egymáshoz a tabella 8. és 9. helyén, két fordulóval a bajnokság vége előtt három pont különbség van köztük.