MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

FMF-rangadóval kezdődött a bajnokság

Az 2016/2017-es NB I-es szezon első fordulójában debütált a magyar élvonalban Korozmán Kevin, aki az MTK és a Ferencváros korosztályos csapatai után tavaly a másodosztályú Soroksár együttesével készült, most azonban visszatért a Hungária körútra (az építkezés miatt egyelőre képletesen), és rögtön a kezdőcsapatában találta magát.

Hat FMF-játékos is érdekelt volt az NB I nyitófordulójának MTK–Vasas mérkőzésén. A a "hazaiak" (a meccset Dunaújvárosban játszották, mert Hidegkuti Nándor Stadion még építés alatt áll) védelmében ezúttal is ott volt Baki Ákos, a középpályán pedig Gera Dániel, és most debütált az élvonalban Korozmán Kevin, akit a hetvenedik percben cseréltek le.

A Vasas szokás szerint Vida Mátéval és Remili Mohameddel állt fel, utóbbi 76 percet töltött a pályán, míg a nyáron igazolt, egykori válogatott védő, Vaskó Tamás a cserepadon kapott helyet. A piros-kékek végül 1–0-ra nyerni tudtak egy tizenegyessel, így első három pontjukat idegenben szerezték a szezonban. A bajnokit egyébként megtekintette Bernd Storck szövetségi kapitány is.

A zuhogó esőben megtartott Újpest–Budapest Honvéd mérkőzésen a liláknál Mohl Dávid, a vendégeknél Ivan Lovric kezdett a védelemben, végül utóbbi örülhetett, mert kétgólos győzelemmel távoztak az Újpest ideiglenes otthonául szolgáló Illovszky-stadionból.

Az NB I első fordulójában csapott össze két újonc, az NB II-ből feljutó Gyirmót és a Mezőkövesd, a végeredmény 2–2 lett, a vendégeknél Vass Patrik végigjátszotta a mérkőzést, ráadásul ő szerezte csapata második gólját a 86. percben.

Kővári Róbert az utolsó percekre állt be a Paks debreceni vendégszereplésekor, a végeredmény 1–1 lett. Az NB II-es szezon július 31-én kezdődik.