MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

Elkezdődött a futballidény!

Tegnap elkezdődött a labdarúgó bajnokság 2017/2018-as idénye az NBI-es bajnokságban. A másodosztály küzdelmei két hét múlva kezdődnek el.

OTP Bank Liga, 1. forduló:
Debreceni VSC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–2 (0–0)
gólszerzők: Ferenczi (76.), illetve Gohér (63.), Hudák (93.)
piros lap: Tóth B. (45.)

Debreceni VSC: Nagy S. – Kuti (Mengolo, 70.), Szatmári, Mészáros, Ferenczi – Filip (Tisza, 64.) – Jovanovic, Tőzsér, Holman, Sós – Takács T. (Könyves, 19.)
Játékosunk, BÍRÓ PÉTER nem volt kerettag

Mezőkövesd Zsóry FC: Tujvel – Farkas D., Hudák, Pillár, Gohér – Keita, Tóth B. – Csirmaz, Strestik (Veselinovic, 87.), Cseri (Baracskai, 72.) – Novák (Szeles, 68.)

A találkozó első félórájában előbb két hatalmas mezőkövesdi helyzetet, majd válaszul két debreceni lesgólt láthatott a közönség. Kiegyenlített játékot hozott az első játékrész, amelynek hosszabbításában emberhátrányba került a Mezőkövesd, ugyanis Tóth Bence megkapta második sárga lapját, majd a pirosat is.

A második félidőben egyáltalán nem látszott, hogy a hazaiak eggyel többen vannak, sokáig helyzetet sem tudtak kialakítani, sőt a vendégek Gohér szabadrúgásgóljával a 63. percben előnyhöz jutottak. A DVSC az utolsó negyedóra elején egyenlített, majd innentől saját kapuja elé szorította a Mezőkövesdet, amely a 93. percben Hudák fejesgóljával mégis megszerezte a győzelmet.

Paksi FC–Újpest FC 2–2 (1–1)
gólszerzők: Szakály D. (16.), Papp (48.), illetve Pauljevic (15.), Windecker (68.)

Paksi FC: Molnár P. – Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Szabó – Papp – Haraszti, Bertus (Koltai, 85.), Kecskés (Hajdú, 75.), Bartha – Szakály D. (Hahn, 74.)

Újpest FC: Pajovic – Szűcs, Litauszki, Bojovic, Balázs – Windecker, Sankovic – Nwobodo (Zsótér, 64.), Nagy D., Pauljevic (Simon K., 88.) – Novothny (Tischler, 76.)
Játékosunk, MOHL DÁVID sérüléssel bajlódik

Csertői Aurél, a paksiak vezetőedzője pályafutása 300. első osztályú mérkőzésén dirigált a kispadon.

Negyedóra játék után egy perc alatt mindkét oldalon esett egy-egy gól, majd ezt követően szinte felváltva láthatott helyzeteket a közönség. A félidő végére kissé leült a mérkőzés.

A fordulást követően gyorsan megszerezte a vezetést a hazai csapat, majd Bartha ziccerénél akár el is dönthette volna a három pont sorsát, de a támadó vetődve az üres kapu mellé lőtt. Az elpuskázott lehetőség megbosszulta magát, mivel az Újpest egyenlített.

Összességében elégedett vagyok a döntetlennel, a csapat jó teljesítményt nyújtott, megvoltak a helyzeteink is. Gyorsan megszereztük a vezető találatot, de a Paks a megítélt büntetővel hamar visszakerült a mérkőzésben. Az első játékrész végén, a fordító gólt követően kicsit visszaesett a csapat lendülete, azonban a második félidő elején újra lendületesen kezdtünk el játszani. A Paks a mumusunknak is nevezhető, nagyon összeszokott csapat és rendkívül agresszív focit játszanak. Az új igazolásokkal elégedett vagyok, vannak köztük olyanok, akiknek még kell egy kis idő, hogy összeszokjanak és felvegyék a bajnokság ritmusát.” – nyilatkozta a mérkőzés után az Újpest vezetőedzőja,Nebojsa Vignjevic .

Budapest Honvéd–Swietelsky Haladás 2–0 (1–0)
gólszerzők: Bobál D. (30.), Lanzafame (89.)

Honvéd: Gróf – Kamber, IVAN LOVRIC, Baráth – Ikenne–King (Bobál D., 4.), Tömösvári (Gazdag, 57.), Herjeczki, Nagy G. (Pölöskei Zs., 84.), Laczkó – Eppel, Lanzafame

Haladás: Király – Polgár, Wils, Jagodics, Bosnjak – Tóth M., Simon Á. (Jancsó, 70.), Kiss B., Kovács L. (Rácz, 72.) – Williams (Halmosi, 72.), Németh M.

Rosszul indult a mérkőzés a kispestiek számára, mert rögtön megsérült George Ikenne–King. Ennek ellenére a Honvéd birtokolta többet a labdát, de komoly helyzeteket nem tudott kialakítani, csak rögzített szituációkból veszélyeztette Király Gábor kapuját. A nigériai játékos helyett csereként beállt Bobál Dávid éppen egy szabadrúgást követően fejelt gólt.

A második félidő az előző idény gólkirályának, Eppel Mártonnak a kapufájával indult, ezt követően viszont bátrabbá vált a Haladás, ennek köszönhetően a korábbiaknál sokkal több időt töltött a Honvéd térfelén. A közönség helyzetek nélküli kiegyenlített mezőnyjátékot láthatott, egyedül Királynak kellett egyszer bravúrt bemutatnia. A hajrában aztán az olasz Davide Lanzafame a gólpassza után gyönyörű gólt rúgott, ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

Erik van der Meer a Honvéd vezetőedzője: – "Nagyon büszke vagyok a csapatomra, főleg egy ilyen nehéz szerda után, kőkeményen dolgoztak a játékosok. Bobálnak nagyon nagy szerepe volt a győzelemben, pár perc után be kellett állnia és nagyon szép gólt szerzett. Kihagytunk helyzeteket, de befolyásolt minket a hosszú túra is. Ezért is hihetetlen fontos ez a győzelem, jó így kezdeni. Ennél azért még többet várok, most nagyjából 45-50 percen keresztül vagyunk jók a presszingben, sokat dolgozunk, a játékosok hisznek benne, próbálunk tovább fejlődni. De az ellenféltől is függ, mit tudunk megcsinálni. Egy magas presszinget szeretnénk elérni, amikor felrúgatjuk az ellenféllel a labdát és azt újra megszerezzük. Nagyon kemény meccs vár ránk szerdán, nem biztos, hogy mindenki érzi itthon, mennyire erős az ellenfelünk. Egy 25-30 millió eurós költségvetésű klubról beszélünk, hihetetlenül jó játékosokkal, ezért is volt fantasztikus eredmény, amit elértünk és ez bizakodásra ad okot. Mindent meg fogunk tenni a visszavágón, ami tőlünk telik, a szurkolóinkért, akik sajnos majd nem lehetnek bent velünk."