MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

Balogh Béla és Korozmán Kevin is gólt szerzett a fordulóban

A labdarúgó NB II 6. fordulójában az MTK játékosaink góljaival is magabiztosan, 4–1-re legyőzte az újonc Budafokot. Balogh Béla szerezte csapata második találatát, majd Korozmán Kevin következett. Folytatja jó sorozatát a Kisvárda is, amely a Csákvárt is magabiztosan győzte le.

LABDARÚGÓ NB II. 6. forduló eredményei:

MTK BUDAPEST–BUDAFOKI MTE 4–1 (2–0)
MTK: Szentpéteri – Bori (Farkas II B., 81.) Balogh Béla., Gengeliczki, Deutsch – Vass P. (Hrepka, 69.), Schäfer, Vass Á., Jakab D. (Kanta J., 72.) – Torghelle, Korozmán Kevin. Vezetőedző: Feczkó Tamás
BUDAFOK: Somogyi Cs. – Harsányi I. (Kercsó, 69.), Vaszicsku, Csizmadia Cs., Vég B. – Vass M. – Vankó (Ihrig-Farkas, 61.) Nagy T., Kovács D., Kirják – Pölöskey P. (Veszelinov, 75.). Vezetőedző: Prukner László
Gólszerző: Torghelle (1–0) a 7., Balogh Béla (2–0) a 37., Korozmán Kevin (3–0) a 63., Torghelle (4–0) a 86., Csizmadia Cs. (4–1) a 93.percben

Balogh Bélát köszöntik gólja után a társak

MESTERMÉRLEG
Feczkó Tamás: – Egy klasszisgól alapozta meg a mérkőzést. Ahogy megígértük, kiszolgáltuk szurkolóinkat, viszont a védekezésünkön muszáj javítanunk.
Prukner László: – Izgalmasabb mérkőzésre, szorosabb eredményre számítottam, de a játékosok döntéshozásbeli képességében lévő különbség döntött. Az MTK-nak és nekünk is megvoltak a helyzeteink, csak az ellenfél kihasználta, mi pedig a kidolgozásig jutottunk. Ennyivel rutinosabb és jobb csapat az MTK.

ZTE FC–CEGLÉDI VSE 2–0 (2–0)
ZTE: Szappanos – M. Szabó, Koszó, Forgács A., Bedi – Dubek, Polényi – Fujsz (Végh G., 75.), Ekker, Babati (Horváth D., 90.) – Balázs Zs. (Kertész, 68.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
CEGLÉD: Mursits – Virág Ákos., Nánási, Preklet, Farkas A. – G. Bíró, Törtei – Damásdi (Hujber, 76.), Asztalos (Farkas J. a szünetben), Peres (Szilágyi P., a szünetben) – Albert I. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Fujsz (1–0) a 28., Babati (2–0) a 33. percben
Peszmeg Viktor (Ceglédi VSE) bokasérülés miatt egyelőre nem lehetett csapatának tagja.

Zalaegerszegen elvérzett a Cegléd

Zoran Szpisljak: – Kétgólos előnyünk után túlságosan átadtuk a területet, ezt a vendégek jól használták ki, gyakran veszélyes támadásokat vezettek. Mindent összevetve azonban megérdemelten nyertünk.
Klausz László: – A mérkőzés első fele csalódás számunkra. Térfélcsere után viszont biztató volt a teljesítményünk, sokat birtokoltuk a labdát, és néhányszor gólhelyzetet is kialakítottunk. Ha nem lettünk volna ilyen megilletődöttek.

BFC SIÓFOK–GYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (1–0)
SIÓFOK: Balajcza – Erőss, Szilágyi Z., Lorentz, Farkas N. – Gál M., Lázár Zs. (Tóth B., 63.) – Nagy D. (Bévárdi, 63.), Petneházi, Kovács D. – Elek B. (Szabó B., 80.). Vezetőedző: Disztl László
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Achim Sz., Lázár P., Szőcs, Présinger – Varga P. (Tóvizi, 54.), Kiss M. – Szegi (Kőris, 91.), Nagy P. (Lengyel D., 83.), Paku – Simon A. Vezetőedző: Molnár László
Gólszerző: Gál M. (1–0) a 20., Simon A. (1–1) a 47., Simon A. (1–2) az 53. percben
Játékosunk, Hidvégi Sándor kisebb sérülés miatt nem volt a keret tagja.

Disztl László: – Szoros mérkőzés volt, sokat dolgoztunk a megszerzett gólunkért, a második félidő elején viszont nagyon gyorsan kaptunk két gólt. Utána hiába erőlködtünk, próbáltunk egyenlíteni, az erős gyirmóti csapat ellen ez kevésnek bizonyult.
Molnár László: – Első félidei játékunk nem tetszett, mert nem használtuk ki a helyzeteinket. A második félidő első tíz percében viszont két gólt is szereztünk. Nagyon örülünk a nehezen megszerzett három pontnak.

ETO FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 0–1 (0–0)
GYŐR: Gyurákovics – Csizmadia Z., Nagy Á., Gyagya, Rokszin – Pongrácz – Vadász (Kabát, a szünetben), Bagi, Magasföldi (Beliczky, 67.) – Erdélyi (Zamostny, 67.), Kovács K. Vezetőedző: Bekő Balázs
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Szatmári I., Szélpál N., Dlusztus, Kiss L. (Birtalan B., 60.), Mészáros M. Nagy S., Viczián – Gyurján B. (Urbin, 64.), Illyés, Gránicz (Eszlátyi, 71.). Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Mészáros M. (0–1) az 51. percben

Bekő Balázs: – Amíg ugyanabban a folyóban járunk, nem várhatunk más eredményt, változtatnunk kell a játékunkon. A védelemben nagy hibákat követünk el, a támadósorban viszont hiába küzdünk, teljesítményünk csak ennyire elegendő. Együtt kerültünk a gödörbe, együtt is mászunk ki belőle.
Boér Gábor: – Az első játékrészben játékosaim mellőzték az agresszivitást. Szünet után kiegyenlítettebbé vált a játék, s bebizonyosodott, mekkora szerepe van a szabad- és szögletrúgásoknak. Szerencsénk volt, hogy győztünk, de sokat is tettünk érte.

SOPRONI VSE–SZOLNOKI MÁV 0–4 (0–2)
SOPRON: Molnár M. – Fazakas, Fehér Z., Koronczai, Bor – Kővári Róbert, Hadházi, Szabó L. – Garda (Winkler, 75.), Varga Sz. (Angyal Zs., a szünetben), Batizi-Pócsi B. (Gyürki, 62.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
SZOLNOK: Hrabina – Molnár R., Balogh M., Horgosi (Földi, 44.), Papp Sz., Lakatos Cs. – Pintér N. (Farkas A., 82.), Tóth B., Kenderes – Jasarevic (Tóth L., 65.) – Katona Gy. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Kenderes (0–1) a 6., Pintér N. (0–2) a 25., Jasarevic (0–3) a 61., Tóth L. (0–4) a 87. percben

Kővári Robiék magabiztosan tartották otthon a bajnoki pontokat

Németh Szabolcs: – A korai kiállítás megpecsételte a sorsunkat, mert a Szolnok jó csapat, ki is használta az előnyt, a második kiállítás után pedig teljesen szétesett a játékunk. Egyre nagyobb bajban vagyunk.
Balogh Pál: – A második kiállítás után nem volt kérdéses a győzelmünk. Okosan, taktikusan játszottunk, és ami nagyon fontos, végre pontosan is. Nagy öröm számunkra, hogy húsz év után először nyertünk soproni csapat ellen.

KAZINCBARCIKAI SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–2 (1–2)
KAZINCBARCIKA: Somodi B. – Tóth Sz., Heil, Belényesi Cs. (Sigér Á., 61.), Hegedűs D., Lőrincz – Constantinescu (Bene, a szünetben), Kovács O. (Boros, 81.), Takács P. – Kristófi, Kanalos. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
NYÍREGYHÁZA: Hermány – Hinora, Fodor F. Kelemen D., Rubus – Csilus T. (Holdampf, 61.), Kártik (Szinanovics, 84.), Pekár, Rezes – Kesztyűs, Dragóner (Gajdos, a szünetben). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Rezes (0–1) a 12., Belényesi Cs. (1–1) a 42., Pekár (1–2) a 45., Tóth Sz. (2–2) a 82. percben

Vitelki Zoltán: – Az első félidőben a Nyíregyháza többet birtokolta a labdát, s talán a kiállítás kellett ahhoz, hogy újult erőre kapjunk. A mérkőzés végén a győzelmet is megszerezhettük volna.
Lucsánszky Tamás: – Idegesen és gyáván futballoztunk, ettől függetlenül nyernünk kellett volna. Kétszer is vezettünk, ellenfelünknek pedig akcióból szinte nem is volt gólszerzési lehetősége. Ezen a szinten nem szabad két gólt kapni.

KISVÁRDA MASTER GOOD–AQVITAL FC CSÁKVÁR 3–0 (0–0)
KISVÁRDA: Molnár-Farkas – Zanko, Izing, Vermes, Fodor Á. – Vári B. (Heffler N., 70.), Lucas, Oltean, Misic (Ilics, a szünetben) – Délczeg, Lukács R. (Horváth Z., 78.). Vezetőedző: Kondás Elemér
CSÁKVÁR: Horváth D. – Rétyi, Tar, Kovács G., Baranyai Á. – Kiprich D. (Sejben, 76.), Bokros Sz. – Mészáros D. (Papp M., 59.), Sándor Gy., Oldal (Daróczi, 76.) – Jelena. Vezetőedző: Szanyó Károly
Gólszerző: Lukács R. (1–0) a 49., Oltean (2–0) a 61., Lukács R. (3–0) a 69. percben

Kondás Elemér: – Az első félidőben pontatlanul futballoztunk, illetve megnehezítette a dolgunkat a Csákvár. Éreztem azonban a játékosokban az erőt és az elszántságot, amelyeknek köszönhetően szünet után felőröltük az ellenfél ellenállását.
Szanyó Károly: – Abszolút megérdemelten nyert a Kisvárda, és szünet után nyomában sem kaptam vissza, amit kértem a csapattól. Futás nélkül nincs futball, az eredmény ránk nézve hízelgő, és át kell értékelni az eddig történteket.

SOROKSÁR SC–DOROGI FC 2–1 (1–0)
SOROKSÁR: Kovács D. – Fülöp N., Dvorschák, Gyepes, Valencsik – Gyömbér – Albert Á., Derekas, János N. (Lakatos I., 65.) – Orosz (Pál A., 85.), Tamási Zs. (Huszák, 62.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
DOROG: Vajda D. – Szalai A., Berkó, Bora, Németh Á. – Mészáros Á., Szellák – Faragó T. (Perovics, 69.), Sitku (Vígh Á., 83.), Kamarás (Szedlár, 57.) – Simon A. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Gyepes (1–0) a 45., Faragó T. (1–1) a 65., Gyepes (2–1) a 70. percben

Lipcsei Péter: – Az eddigi mérkőzéseken nem mindig játszottunk jól az első félidőben, ezúttal azonban helyzeteket dolgoztunk ki, és gólt is szereztünk. Mindig csapatban gondolkodom, de Gyepes Gábor két gólja és játéka valóban kiemelkedő volt.
Schindler Szabolcs: – Küzdelmes mérkőzés volt, de veszítettünk, mégpedig azért, mert hetek óta olyan egyéni hibákat követünk el, amelyek nem teszik lehetővé a pontszerzést sem. Ezúttal is szabad- és szögletrúgás után kaptunk gólt, és le is rendeztük magunkat.

SZEGED 2011-GA–BUDAÖRSI SC 3–1 (1–0)
SZEGED: Szántai – Horváth A., Coroian, Pászka, Balázs R. (Beke, 56.) – Zabari, Causic (Papp F., a szünetben), Farkas M., Zádori – Molnár J., Nicorec (Germán T., 77.). Vezetőedző: Supka Attila BUDAÖRS: Kemenes (Horváth R., 67.) – Marques-Airosa, Kékesi, Tányéros Á., Sajbán Miklós – Sajbán Máté, Czvitkovics, Ódé – Bakos Sz., Pethő (Bese B., 67.), Deli (Fodor D., 22.). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Zádori (1–0) a 13., Nicorec (11-esből, 2–0) a 62., Beke (3–0) a 75., Czvitkovics (11-esből, 3–1) a 80. percben

Supka Attila: – Elégedett lehetek, mert javult a játékunk az előző hetekhez képest, és összességében magabiztos győzelmet arattunk.
Bognár György: – Megérdemelt a szegedi győzelem, a hétközi hat kettes sikerünk után rendkívül gyenge volt a támadójátékunk.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–VÁC FC 0–0
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Huszárik, Szpirulisz, Szépe, Juhász Gy. – Schmatovich (Bartos, 65.), Vágó – Laki (Lőrinczy, 77.) – Tóth M., Kapacina V., Zsigmond (Katona K., 65.). Vezetőedző: Várhidi Péter
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Tóth F., Szabó N., Gulyás M. – Zsolnai, Tóth G., Búrány – Major M. (Borvető, 67.), Nagy R. (Kákonyi, 72.), Balajti (Durso, 85.). Vezetőedző: Horváth Károly

Várhidi Péter: – Küzdöttünk, küszködtünk, de ezúttal ennyire tellett. Támadójátékban nagyon keveset mutattunk.
Horváth Károly: – Idegenben minden pontnak értéke van, ezúttal végig uraltuk a játékot, de a helyzeteinkből legalább egy gólt értékesíteni kellett volna, és akkor győzünk.