MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

Továbbra is élen a Balmazújváros

Mai nap rendezték a labdarúgó NB II 15. fordulóját. A feljutásra pályázó Békéscsaba hazai pályán kapott ki az NB II 15. fordulójában az újonc Mosonmagyaróvártól, de a Puskás Akadémia sem lehet elégedett az ugyancsak újonc Dorog elleni otthoni 0-0-s döntetlennel. Az élen álló Balmazújváros előnye hat pont az első számú üldözői, így felcsútiak előtt is

LABDARÚGÓ NB II, 15. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–MOSONMAGYARÓVÁR 0–1 (0–1)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Bagi, Kelemen D., Szélpál N., Juhász Gy. – Pilán (Szalai D., 59.), Viczián, Nagy I. (Takács P., 86.), Gránicz – Birtalan B., Urbin (Tóth D., 67.) Vezetőedző: Zoran Szpisljak
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Bohner, Koszó, Deák, Galambos – Zsirai, Czár – Bartos (Mayer, 82.), Schmatovich, Darázs (Németh M., 18.) – Laki (Jasarevic, 78.) Vezetőedző: Király József
Gólszerző: Laki (0–1) a 20. percben
MESTERMÉRLEG
Zoran Szpisljak: Sok helyzetet kialakítottunk, vagyis illett volna néhányat értékesíteni. Ellenfelünk azonban stabilan védekezett, szervezetten futballozott, Tarczy Pál pedig remek napot fogott ki.
Király József: – Céljaink mások, mint a Békéscsabának, de így is kellenek a pontok. Laki Balázs szépségdíjas gólja után nagyon hatásosan védekeztünk, és egy nagyon erős csapat ellen sikerült győznünk.

PUSKÁS AKADÉMIA–DOROGI F 0–0 Kővári Róbert sérült
PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedüs L. – Heffler T., Vanczák, Spandler, Tóth B. – Fényes (Pekár, 62.), Sándor Gy., Molnár Cs. (Óvári, 80.), Márkvárt – Tischler, Lencse. Vezetőedző: Szíjjártó István
DOROG: Szemerédi – Füredi, Bora, Kovács I., Csató, Grabant P. – Medgyes, Mészáros Á., Sitku (Bor, 91.), Grabant B. – Vígh Á. (Tóth M., 60.). Szakmai igazgató: Németh Szabolcs
MESTERMÉRLEG:
Szíjjártó István: – Számítunk rá, hogy a hozzánk érkező csapatok elsősorban a védekezésre koncentrálnak, s ezúttal is ez történt. Az első játékrészben többször is átjátszottuk a nagyon kemény dorogi védelmet, de az utolsó passzokba mindig hiba csúszott.
Németh Szabolcs: – Komolyan gondoltam, amikor azt mondtam, három pontért utaztunk Felcsútra. Ugyanakkor a játékosok csupaszív játéka nélkül nem sikerült volna a döntetlent sem elérni. Mindezt egy átlag feletti irammal teljesítettük, ami az állóképességünket is dicséri.

SZOLNOKI MÁV FC–SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–0)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Papp Sz., Tóth B., Magyar B. (Hajba, 81.) Kenderes – Pintér N. (Tóth P., 74.), Berdó, Rokszin, Dedics – Pantovics (Olasz D., 67.). Vezetőedző: Balogh Pál
SZEGED: Szántai – Áchim Á., Tóth G., Farkas M., Mészáros M. – Horváth A. – Coroian, Király P., Zabari – Andorka (Balogh G., 79.), Zádori. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Mészáros M. (0–1) a 84. percben
Balogh Pál:Látszott, hogy mindkét csapat jól felkészült a másik taktikájából. A vendégek valamivel koncentráltabban játszottak, és egy szabadrúgás után elvitték a három pontot.
Klausz László: – Edzőőrlő mérkőzés volt. Szép és egyben szerencsés szabadrúgásgóllal nyertünk, Fortuna most visszaadott valamit abból, amit az előző meccseken elvett tőlünk.
KOZÁRMISLENY–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (0–1)
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Pajor, Szekszárdi, Lantos, Kocsis A. – Nagy E. (Kirchner, 64.), Tóth M. – Beke, Wittrédi (Nagy K., 81.), Szinanovics – Kemény (Városi, 60.). Vezetőedző: Kovács Zoltán
CSÁKVÁR: Kovács D. – Kékesi, Szalai T., Dulló, Baranyai Á. – Kiprich D., Bakos Sz. (Kocsis G., 83.) – Mészáros D., Nyilasi B. (Molnár T., 61.), Lőrincz A. – Paudits (Oldal, 93.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Paudits (0–1) a 44., Beke (1–1) a 92. percben
Kovács Zoltán: – Nagy küzdelem volt a sáros, mély talajú pályán. A második félidő teljesítménye alapján megérdemelten egyenlítettünk, rászolgáltunk az egy pontra.
Toldi Gábor: Egy megnyert mérkőzést hoztunk döntetlenre a kilencvenkettedik percben kapott góllal. A pontvesztést elsősorban magunknak köszönhetjük, mert számtalan helyzetet alakítottunk ki, de csak egyet értékesítettünk.

SOPRONI VSE–SIÓFOK 1–1 (1–1)
SOPRON: Heinrich – Tóth D., Sifter, Kovács G., Szabó L. – Nagy P., Zimomrja (Szellák, 75.), Kapacina V. (Deme, 66.) – Eszlátyi, Gyürki (Popin, 56.), Batizi-Pócsi B. Szakmai igazgató: Supka Attila
SIÓFOK: Filipánics – Farkas N, Mogyorósi, Szalai V., Szilágyi Z. – Berki P., Gál M., Elek B., Nagy D. – Gréczi, Nagy R. (Pendl , 84.) Vezetőedző: Goran Kopunovics
Gólszerző: Gál M. (0–1) a 11., Kovács G. (1–1) a 26. percben
Kiállítva: Szalai Vilmos (második sárga lap után) a 90. percben
Supka Attila:Elégedetlen vagyok, a hazai mérkőzéseken nem játszunk jól. Hét-nyolc helyzetünknél is
katasztrofálisra sikeredett a befejezés. Több játékosomnak önkritikát kell gyakorolnia, és sokat kell
javulnunk. Egy tizenegyest nem kaptunk meg a játékvezetőtől.

Goran Kopunovics: – Nagyon büszke vagyok a csapatra, mert tizenöt mérkőzésből húsz pontunk van.Sok a fiatal játékosunk, akiket beépítünk a csapatba, s hasznunkra lehetnek. A játékvezető egy gólunkat nem adott meg, szerintem hibásan.

KISVÁRDA MASTER GOOD–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1 (0–0) Pölöskey Péter végigjátszotta a mérkőzést
KISVÁRDA: Ivancsics A. – Hei, Fodor F., Vermes, Vári B. – Minczér – Szabó P. (Fodor A., 62.), Oláh G. (Erős G., 81.), Lucas, Cseri T. – Rajczi (Gosztonyi, 50.). Szakmai igazgató: Révész Attila
NYÍREGYHÁZA: Hermány – Szokol, Úr, Rubus, Barna Sz. – Rezes (Szécsi M., 70.), Holdampf, Kártik – Pölöskey P., Tisza (Kónya, 84.), Harsányi Z. (Heffler N., 74.). Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Rezes (0–1) a 67., Gosztonyi (1–1) a 69. percben
Révész Attila: – A körülményekhez igazodva azok a játékosok kaptak lehetőséget, akik a nehéz talajhoz jobban alkalmazkodnak. Rákényszerültünk az ívelésekre, mert a középpályát a Nyíregyháza uralta. Az egy ponttal azért nem vagyok elégedetlen, mert hátrányból szereztük.
Véber György:A csapat rácáfolt arra, hogy széthullott társaság lenne. A jövőben remélhetőleg nem ez lesz a stílusunk, de a pálya állapota nem tette lehetővé, hogy földön tartott labdával játsszunk. A körülményekhez remekül alkalmazkodtunk, mindkét csapat nagyszerűen küzdött.

BUDAÖRSI SC–BALMAZÚJVÁROS 0–1 (0–0)
BUDAÖRS: Ordasi – Lajer, Horváth Levente, Gál Sz., Ódé – Stieber A., Sajbán Miklós – Menyhárt (Csillag D., 90.), Bogáti, Deli (Petró, 88.) – Bata (Sajbán Máté, 78.). Megbízott edző: Márkus Tibor
BALMAZÚJVÁROS: Horváth László – Bokros, Papp F., Tamás L., Virág – Bódis – Kapacina K., Sigér, Farkas B. (Vólent, 76.), Zsiga (Belényesi, a szünetben) – Kovács Á. (Vachtler, 82.) Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Kapacina K. (0–1) a 87. percben
Márkus Tibor: – Nagyon küzdelmes mérkőzésen maradtunk alul, de ez csak az eredményt illetően igaz. Büszke vagyok játékosaimra.
Feczkó Tamás: – Az idény leggyengébb játékát nyújtottuk a jól küzdő hazai csapat ellen, de örülök, mert játékosaim az utolsó percig mentek előre a győztes gólért.

CIGÁND SE–VÁC FC 1–1 (1–0)
CIGÁND: Egyed – Molnár R., Raducu, Csicsvári, Szilágyi L. – Oltean, Kasza, Nagy R. (Kis Sz., a szünetben), Roszel (Angyal N., 68.) – Katona Gy., Popescu (Oláh L., 87.). Szakmai igazgató: Szénay Péter
VÁC: Szentpéteri – Hegedűs Cs., Görgényi, Tóth F., Gulyás M. – Tóth G., Tóth B. – Kákonyi (Rusvay, 73.), Niedermüller (Bőgér, 88.), Mátyás – Majoros (Balajti, 54.). Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Roszel (1–0) a 11., Hegedűs Cs. (1–1) az 55. percben
Szénay Péter:Elmaradt a győzelmünk, de a mi helyzetünkben minden pontnak nagy értéke van. Játékosaink nem tudták megtartani a labdát, s a kelleténél többet foglalkoztak a pálya talajával. Az ívelgetések nem vezethettek eredményre, tovább kell dolgoznunk.
Nagy Tibor: – Nehéz volt játszani, mert a göröngyös, mély talajon hiába erőltettük a földön való játékot, s ebből a harcos cigándiak többet profitálhattak. Idegenben szereztünk egy pontot, és ezt meg kell becsülnünk.

SZEOL SC–ZTE FC 0–1 (0–1)
SZEGED: Leindler – Ikonomou, Gajág, Vágó L., Grünvald – Kéri, Rácz L. (Puskás Cs., a szünetben), Búrány, Németh L. (Makszimovics, 72.) – Schrammel (Lévai, 72.), Péter A. Vezetőedző: Tóth Ákos
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Króner, Nagy T.,, Forgács, Deutsch – Patvaros, Kretz – Hegedűs T., Jakab Cs. (Sundas, 90.), Babati (Gottfried, 87.) – Bobál G. (Daru, 73.). Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Jakab Cs. (0–1) a 39. percben
Tóth Ákos: – Nem érdemeltünk vereséget, mert több helyzetet dolgoztunk ki ellenfelünknél. A közhely azonban beigazolódott, vagyis a futballt gólra játsszák.
Csató Sándor: – Nehéz mérkőzésen ha szenvedve is, de megérdemelt győzelmet arattunk. Fontos három pontot szereztünk.

SOROKSÁR SC–CEGLÉDI VSE 2–0 (0–0) Peszmeg Viktor sérült
SOROKSÁR: Holczer – Fülöp N., Gyepes, Lorentz, Silye – Csilus T. – Lovrencsics B. (Pál A., 86.), Sándor I., Huszák (Papp M., 81.), Csilus Á. – Bajzát (Haris, 74.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
CEGLÉD: Horváth G. – Valkovszki, Nánási, Albert I., Farkas A. – Csordás Sz. (Pozsár, 79.), Makrai – Horváth B. (Markó, a szünetben), Albert Á. (Popovics, 64.), Peres – Szabó V. Megbízott edző: Krecska János
Gólszerző: Bajzát (1–0) a 65., Lovrencsics B. (2–0) a 67. percben
Lucsánszky Tamás: – Az első félidőben lassan, körülményesen futballoztunk, kevés volt a mozgás a támadósorban. Szünet után felpörgettünk a játékunkat, s gyorsan el is döntöttük a mérkőzést.
Krecska János: – Ötven percen keresztül fegyelmezetten játszottunk, de azt követően három perc alatt összezuhantunk. A Soroksár a játék minden elemében felülmúlt bennünket, megérdemelten nyert.