MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

MOHL Dávid gólt szerzett, a Kecskemét győzött!

Az OTP Bank Liga 19. fordulójában csapatunk a Kaposvár otthonába látogatott, ahol eddig még nem sikerült nyernie. Horváth Ferencnek kényszerű okokból több helyen is változtatnia kellett a Debrecen elleni kezdőhöz képest, a sérült Koszó Balázs és Póti Krisztián helyett Mogyorósi József és Varga Róbert került be. Szintén ott volt a pályán az eltiltását letöltő Mohl Dávid és a kisebb sérülése után visszatérő Vladan Szavics.

Néhány meglepetéssel is szolgált Horváth Ferenc, hiszen Mohl Dávid ezúttal a középpályán kapott helyet, Vladan Szavics pedig egészen elöl kapott helyet. Prukner László alapvetően három védős rendszerrel készült. Az első kaput eltaláló lövésre öt percet sem kellett várni, a kaposvári nevelésű Rajczi Péter lőtt jó 18 méterről, Hajduch fogta. A vendégek pár percre rá tudtak válaszolni, Oláh kapott jó labdát, ám túl sokáig várt és bevetődve blokkolták lövését.
A 14. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat, egy szabadrúgást végeztek el gyorsan a felezőnél, Oláh pedig ziccerben nem hibázott. 1-0
A 17. percben sajnos egy sérülés is történt, Patvaros Zsoltot kellett letámogatni a pályáról, utánpótlás válogatott játékosunk nem tudta folytatni a játékot, helyére Pekár László érkezett.
A 19. percben jött a gyors egyenlítés, egy kontrából indultunk meg, majd Mogyorósi középre ívelését Rajczi csúsztatta Mohl elé, aki elpiszkálta a védő elől a labdát és Hajduch kapujába lőtt. 1-1
Felélénkült a góloktól a meccs, a Kaposvár hazai pályán fölény kialakítására törekedett, ám a kecskeméti kontrák folyamatosan veszélyt jelentettek, Burgos több alkalommal is megtalálható volt a jobboldalon, Rajczi Péter pedig nagyon jól tartotta meg a fellőtt labdákat, ha éppen arra volt szükség. Éppen egy általa kiharcolt szabadrúgásból lőtt majdnem gólt Pekár, Hajduch hatalmas bravúrral tolta szögletre. A szöglet után egy Pekár kapáslövés ért kaposvári kezet a tizenhatoson belül, ám Kassai sípja néma maradt.
Egyre nagyobb lett az iram a félidő feléhez érve és mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, az eredmény jól fedte a játék képét. Tíz perccel a szünet előtt Szavics szerzett labdát a felezőnél, kiugratta Rajczit, ám Hajduch menteni tudott előle, támadónk egy picit hosszan tolta meg a labdát, majd a 40. percben Mohl középre tartó, távoli bombáját is fogta. A hazaik vendég segítséggel tudtak veszélyt jelenteni még, egy szöglet Varga fejéről pattant érdekesen szögletre.

Álomszerűen indult a második félidő, három perc sem telt el, de Burgos kiugratása után Pekár vette át a labdát a tizenhatos vonalán, majd hatalmas gólt ragasztott a kapu baloldalába! 1-2
A kapott gól után a Kaposvár próbált gyorsan egalizálni, ám sok pontatlanság csúszott játékukba, láthatóan nem tudtak mit kezdeni szervezetten futballozó csapatunkkal. Prukner László kettőt is cserélt, Horváth Ferenc pedig kivárt, hiszen Burgos és Rajczi továbbra is többször megjátszható volt. Mogyorósi Józsefre is szükség volt, egy nagyon kellemetlenül középre tartó labdát tisztázott szépen.
A Kaposvár kezdett magához térni, Pedro átlövésből tornáztatta meg Antalt, majd nem sokkal később Szafarics lőtt fölé egy szabadrúgást. Más fegyvere nagyon nem akadt a hazaiaknak, ívelések, távoli lövések formájában tudtak veszélyt jelenteni.
A 70. percben Szavics és Burgos is megvillant, utóbbi Pekárhoz hasonlóan fejezte be az akciót. Megint egy szép kontra után szereztünk gólt, kihasználva a kinyíló kaposvári védelem hibáját. 1-3
Majdnem újabb veszélyt jelentettünk saját kapunkra, az egyébként magabiztos Antal kiejtett egy beadást és ebből majdnem gólt eredményező hiba lett. Hiába tűnt úgy, hogy a Kaposvár fölényben van, a tudatosan átadott területet villámgyors kontrákra használtuk ki, melyekből kegyetlenül kihasználtunk minden helyzetet. Ugyan többet birtokolták a hazaiak a labdát, ám a kapuig alig jutottak el. A hajrára Horváth Ferenc két villámgyors szélsőt is bedobott Yannick és Joszeliani személyében, így friss erőt kapott támadó előre játékunk.
Tíz perccel a vége előtt egy fölöslegesnek tűnő szabaálytalanság után büntetőhöz jutott a hazai csapat, Waltner a kapu közepébe lőtt. 2-3
A hajrá így újra izgalmas lett, a Kaposvár mindent egy lapra feltéve próbált rohamozni, mi pedig a kapunk elé tömörültünk. Akadtak még ugyan izgalmas pillanatok, de szerencsére gólszerzési esély már nem, így csapatunk első ízben hozta el mindhárom pontot Kaposvárról!

Kaposvári Rákóczi – KTE-Phoenix Mecano 2-3 (1-1)

OTP Bank Liga, 19. forduló
Kaposvár: Hajduch – Kovács, Bank, Hegedűs – Pavlovics (Okuka 57.), Szafarics, Pedro, Horváth, Balázs – Oláh (Waltner 69.), Jammeh (Vrucsina 57.).
KTE: Antal – Mogyorósi, Vaskó, Varga, Forró – Vukaszovics – Patvaros (Pekár 17.), Szavics, Mohl – Rajczi (Yannick 67.), Burgos (Joszeliani 77.).
Gól: Oláh (14.), Waltner (80.) ill. Mohl (19.), Pekár (48.), Burgos (70.)
Sárga lap: Pedro, Vrucsina ill. Vukaszovics, Varga, Pekár.