MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

Magyar Kupa nyolcaddöntő: kis előnyben az Újpest

A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén az Újpest a másodosztályú listavezető MTK-t fogadta, és 2–1-es győzelmet aratott felette hazai pályán. A hazaiak a Paksot verték oda-vissza a legjobb 16 között, míg mi a Sényő ellen vívták ki a továbbjutást.

Magyar Kupa negyeddöntő, első mérkőzés

Újpest FC–MTK Budapest (NB II) 2–1 (1–1)
Gólszerző: Bojovics (36.), Nagy D. (66.), ill. Vass Á. (38.)

Újpest FC: Gundel-Takács Bence – Pauljevics, Kálnoki Kis, Bojovics, Burekovics – Balázs B. (Nagy D., 56.), Onovo, Szankovics, Zsótér (Simon K., 71.) – Tischler (Obinna, 56.), Novothny

Gundel-Takács Bence jól védett, és megfelelően irányította a hazai védelmet

MTK Budapest: Fadgyas – Katona, Talabér, Gengeliczki, Deutsch – Vass P., Kanta, Vass Á., Farkas B. (Jakab, 65.) – Korozmán Kevin (Schäfer, 60.), Lencse (Torghelle, 68.)
Baki Ákos műtét után gyógyul, Balogh Béla és Gera Dániel sérültek.

Korozmán Kevin (balra) nem tudott gólt szerezni a tegnapi mérkőzésen

"Elégedett vagyok a győzelemmel, azzal ahogyan játszottunk, viszont nem. Az MTK-ról tudtuk, hogy nem egy másodosztályú csapat, ami a találkozó folyamán ki is derült. A mérkőzés során elkövettem azt a hibát, hogy két csatárral kezdtem, sajnos nem játszottak össze, így ez nem jelentett előnyt az együttes számára. Az első félidőben teljesen az MTK uralta a játékot, nem volt meg a harciasság, nem küzdöttünk a labdákért. Nagy és Obinna becserélése után azonban felpörgött a játékunk, és ez meg is látszott a teljesítményünkön. A vendégek gólja mellett volt még egy hatalmas ziccer is, amit azonban Gundel-Takács bravúrosan hárított. Összességében gratulálok a fiúknak, hatodik meccsünkön az ötödik sikernek örülhettünk” - értékelte a találkozót a hazaiak szakvezetője, Nebojsa Vignjevic.

"Büszke vagyok a játékosainkra, bevállaltuk a kétcsatáros játékot, és többnyire működött is. Sajnos azonban hiába birtokoltuk sokat a labdát az ellenfél térfelét, a gólunkon kívül csak egy helyzetünk volt. A mérkőzés előtt azt mondtam, hogy 50-50 százalék esély van a továbbjutásra, ez továbbra is így van." - értékelte a találkozót a vendégek szakvezetője, Feczkó Tamás