MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

Gera Dániel gólpasszal debütált az NB I-ben

Az MTK 2-0-ra legyőzte a Szombathelyi Haladást az NB I 29. fordulójában, így bebiztosította a dobogós helyet. A hajrában beállt a csapatba Gera Dániel, és csak hat perce játszott, mikor gyönyörű egyéni akció után gólpasszt adott, így téve emlékezetessé debütálását a magyar élvonalban.

Gera Dániel, az FMF Menedzseriroda 19 éves középpályása a 87. percben két Haladás-védőn is áthámozta magát, és óriási szóló után mesterien gurított középre, Torghelle Sándor elé, aki hat méterről megszerezte saját maga és csapata második gólját. Íme az akció:

A lefújás után Gera Dani is értékelte bemutatkozását és gyönyörű egyéni megmozdulását az MTK-nak adott videointerjújában, amelynek rangját csak emeli, hogy bár a hajrára állt be, a szurkolók mégis bizalmat szavaztak neki, és őt választották a "Meccs emberének" a Facebookon.

Vass Patrik és Mohamed Remili egyaránt a Vasas kezdőcsapatában kapott helyett Sopronban, ahová már NB II-es bajnokként utazott a csapat. A vége egy gólzáporos döntetlen lett (3-3), amelyben nagy szerepe volt annak, hogy a játékvezető - sajnos jogosan - az utolsó fél órára kiállította a Vasas kapusát.

Thomas Doll vezetőedző sokadszorra rakta a kezdőcsapatba Batik Bencét, ezúttal a Ferencváros - Budapest Honvéd bajnoki meccsen, a védelem pedig remekül helytállt, a Fradi 1-0-ra megnyerte a találkozót, így egy fordulóval a 2014/2015-ös szezon vége előtt bebiztosította második helyét az NB I-es tabellán.

A forduló egyik legjobb meccsét az Újpest játszotta, mely a hétvégén a felcsút Pancho Arénában vendégeskedett, ahol Balogh Balázs is főszerepet játszott az egyik találatban. A 69. percben ugyanis az ő szabadrúgása pattant meg egy hazai játékos térdén, és lett öngól. Az Újpest 5-4-re nyert!

A hét legnagyobb - és egyben legszomorúbb - híre azonban nem a futballpályákon történt, hanem a zöld asztalnál. Május 26-án ugyanis a Magyar Labdarúgó-szövetség Fellebbviteli Licencadó Bizottsága elutasította a Kecskemét, a Pécs, a Nyíregyháza és a Lombard Pápa első osztályú, valamint az Újpest nemzetközi licenckérelmét (a Győrét is, de a csődbe ment klub nem fellebbezett), így a 2015/2016-os szezonban tényleg tizenkét csapatos lehet a magyar NB I.