MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

F.M.F. Hungary játékosok vezérletével győzött Kecskeméten a PMFC-MATIAS!

MOHL Dávid, MÁRKVÁRT Dávid és PÖLÖSKEY Péter is gólt lőtt, fölényes győzelmet aratott a Pécs.

Az OTP Bank Liga 7. fordulójában zsinórban két bajnoki győzelemmel a zsebében az egy ponttal előtte álló Kecskeméti TE otthonába látogatott csapatunk. A kedvező előjelek ellenére hamar hátrányba került a Lőrincz Emil és Márton Gábor vezette PMFC-MATIAS. A 9. percben Savic tekert 22 méterről a bal felső sarokba szabadrúgásból. Gőcze még bele tudott érni a labdába, de megmentenie már nem sikerült, 1–0. A gyorsan bekapott gól ellenére bő tíz perccel később Frőhlich játszotta át magát a hazaiakon, majd Grumic elé passzolt, aki a tizenhatoson belül estében lőtte kapura a labdát, Németh azonban szögletre mentett. A 22. percben aztán a hazaiak tudták megduplázni előnyüket, miután Leo esett el a tizenhatosunkon belül. Egy pillanatra elnémult a Széktói Stadion közönsége, majd Becséri játékvezető kollégájára hallgatva a büntetőpontra mutatott. A tizenegyes elvégzését maga a sértett vállalta el és kapusunk mellett a jobb alsóba talált, 2-0. Akár az első játékrészben eldönthette volna a három pont sorsát a KTE, Vukaszovics távoli bombája azonban a keresztlécen csattant. A hajrához közeledve aztán egymást követően kétszer is eredményesek tudtak lenni a mieink. A 42. percben Szatmári jobb oldali beadását követően Koller készítette le a labdát Uzomának, aki közelről lőtt a kapu jobb alsó sarkába, 2–1. Három perccel később pedig Frőhlich emelését követően Romic volt eredményes fejjel, 2–2. Ennek tudatában mehettek rövid pihenőre a felek.

A fordulást követően az első helyzetünkből meg is fordítottuk az állást. Az 50. percben Mohl jobb oldalról, gyakorlatilag az alapvonalról elvégzett szabadrúgása védhetetlenül csavarodott a hosszúba, 2-3. Csapatunk hihetetlen tartását is megmutatta ezzel, hiszen 10 perc alatt sikerült megfordítania az állást. Edzőpárosunk ezt követően a végig veszélyesen játszó Grumic helyett Pölöskeyt küldte a pályára, aki nemsokkal beállását követően a félpályán kapta meg a labdát, majd áttette a jobb szélen beinduló Uzomának, aki az alapvonalhoz leérve átívelt Szatmárinak. Ezután a középen érkező Fröhlich kapta meg a játékszert, aki egy csellel két kecskemétit is elfektetett, majd tüzelt. A középre tartó lövést Németh bravúrral védte. A lefújáshoz közeledve Pekár szöglete után kisebb keveredés alakult ki kapunk előtt, végül a szemfüles Karan elé került a labda, aki négy méterről tüzelt, de a bal kapufa segítségünkre volt. A végén aztán a szintén csereként beálló Márkvárt és Pölöskey révén arattunk kiütéses győzelmet. A 83. percben egy bedobás után csatárunk emelte Márkvárt fejére a labdát, aki a bal felsőbe csúsztatott, 2-4. A 85. minutumban pedig Pölöskey kapta meg a labdát, bevitte az ötösig, onnan pedig jobbal védhetetlenül a bal felsőbe bikázott, 2-5. Kiütéses győzelmünkkel így már sorozatban harmadik sikerünket szereztük meg, amihez nagyban hozzájárult a csapatunkat elkísérő szurkolóink biztatása is. Folytatás legközelebb jövő pénteken, hazai közönség előtt a Lombard Pápa ellen.

OTP Bank Liga 7. forduló
KTE-Phoenix Mecano - PMFC-MATIAS 2-5 (2-2)
Gólszerzők: Savic (8.), Leo (22. - büntetőből), illetve Uzoma (42.), Romic (45.), Mohl (50.), Márkvárt (83.), Pölöskey (85.)