MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

BALOGH Balázzsal a soraiben nyert az Újpest!

A labdarúgó NB I 15. fordulójában az Újpest hazai pályán 4–2-re nyert a Lombard Pápa ellen.

Aki nyolc percet késett az Újpest–Lombard Pápa mérkőzésről szombaton, egy gyors gólváltásról máris lemaradt – igaz, már a szünetig további három találatot láthatott a Megyeri úti publikum.

A szép támadófutballal bemutató Újpest már a harmadik percben betalált. Kabát Péter szögletét követően Litauszki Róbert szerezte meg élete első NB I-es gólját. Négy minutummal később ismét Litauszki volt az egyik főszereplő: egy előreívelt labdát saját tizenhatosán belül felfejelt, amelyet így a rutinos Kenesei Krisztián könnyedén a kapuba vághatott közelről. 1–1
A folytatásban egyik csapat sem vett vissza a tempóból, a kezdeményezőbbnek tűnő hazaiak pedig főként a jobb oldalon, Simon Krisztián és Pierre Yves Ngawa vezérletével voltak aktívabbak.
Szűcs Lajos igazi vezérként tartotta meccsben övéit, Filip Sztaniszavljevics egy méterről leadott csukafejesénél például óriásit védve, a gólvonalról paskolta ki a labdát.
A 28. percben viszont tehetetlen volt, amikor Asmir Suljic remek ütemben tálalt középre az érkező Simon elé, aki az átvétellel nagy helyzetbe került, s nem hibázott közelről.
Tóth Bálint együttese viszont jó szokásához híven ismét azonnal egyenlített. Kenesei nagyszerűen ugratta ki Présinger Ádámot két védő között, a balbekk pedig elegánsan átemelte Balajcza Szabolcsot. 2–2
Még mindig nem volt vége az első félidőnek, a hajrában még egyszer villantak a lilák! Litauszki az alapvonalnál elcsípte a labdát, beadta, a kapu torkában a hosszún pedig Sztaniszavljevics érkezett, s ezúttal már Szűcs sem tudott mit tenni kapuba tartó fejesével. 3–2
A második félidőt ugyanúgy kezdte az Újpest, mint az elsőt – leszámítva a kapott gólt. Az 50. percben Kabát remekül tekerte középre a labdát, ahol Sztaniszavljevics belecsúsztatott, Szűcs pedig nem érte el a kapuba pattogó labdát. 4–2
Ezúttal nem tudott rögtön válaszolni a Lombard, a lilák pedig a kétgólos előny tudatában már megfontoltabban járatták a labdát. A pápaiak Lazar Arszics révén csak kapufáig jutottak a folytatásban, igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani. A hajrában még a jól futballozó Suljic is betalálhatott volna, de Szűcs mellett elpöckölt labdája méterekkel célt tévesztett.
Az Újpest 4–2-re legyőzte a Pápát, így az új vezetőedzőnek, Nebojsa Vignjevicsnek megvan az első győzelme a Megyeri úton. A lila-fehéreknek ebben az idényben ez volt a második legtöbb szerzett góljuk egy mérkőzést figyelembe véve.