MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

BAKI Ákos bemutatkozott az élvonalban!

Cégünk 19 esztendős játékosa mérföldkőhöz érkezett, hiszen szombaton lejátszotta élete első NB1-es mérkőzését. Gratulálunk és további sok sikert kívánunk Ákos!

A labdarúgó NB I 15. fordulójában a sereghajtó Kaposvári Rákóczi a 13. MTK-t fogadta. A vendégek már a 6. percben vezetést szereztek Kanta József találatával, majd fél óra elteltével Eppel Márton megduplázta az előnyt. A vendégeknek volt még egy kapufájuk is, de a második félidőben előbb a csereként beálló Stjepan Babic góljával szépítettek a hazaiak, a 83. percben pedig a másik csereember, Adrian Markus egyenlíteni is tudott.

A két, a kiesést elkerülni próbáló csapat összecsapásán a vendégek gyorsan vezetést szereztek, a 6. percben Horváth Zsolt visszagurítását Kanta József bombázta 16 méterről a kapu bal oldalába (0–1).
A gyors gólt követően a hazaiak becsülettel próbálkoztak az egyenlítéssel, de csak meddő mezőnyfölényig jutottak. A két legveszélyesebb lehetőségük Andrei Coroian fölé szálló lövése, illetve Jammeh Haruna Hegedüs Lajos kapus ölébe szálló fejese volt. Fél óra elteltével aztán újabb gólt szerzett az MTK: Kanta József szögletét követően Eppel Márton fejelt a hálóba (0–2).
Sőt a félidő végén majdnem jött az újabb vendéggól, de Kanta szabadrúgása végül a kapufán csattant. Prukner László a szünetben és a második félidő elején is cserélt egyet, s ennek köszönhetően felpörögtek a hazaiak: Waltner Róbert lövése még fölé ment, de az 58. percben Bőle szöglete után az egyik csereember, Stjepan Babic fejjel szépíteni tudott (1–2).
Újabb három perccel később akár egyenlíthettek volna hazaiak, de a másik csereként beálló támadó, Adrian Markus 13 méteres lövését bravúrral védeni tudta Hegedüs. Igaz, a túloldalon is akadt gólszerzési lehetőség, hiszen a 64. percben Eppel már a kilépő Posza Zsolt mellett is elgurította a labdát, de a visszafutó Kovács Olivér még a gólvonal előtt menteni tudott.
Ez sokba került a vendégeknek, mert a 83. percben egyenlítettek a hazaiak: egy másik cserejátékos, Adrian Markus beverekedte magát a 16-oson belülre, és 15 méterről jobbal a kapu bal felső sarkába lőtt (2–2). A két ellentétes félidő alapján a döntetlen reális, de a vendégek csak maguknak köszönhették, hogy nem nyerték meg a találkozót.