MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

Az MTK 2:0-ra legyőzte a Honvédot

A labdarúgó NB I 29. fordulójának szombati mérkőzésén az MTK 2–0-ra legyőzte a Honvédot. A kispestiek aktív vereségsorozata a nyolcadik bajnokijuk óta tart. Az MTK csapatában játszik több képviselt játékosunk is: BAKI Ákos, BATIK BENCE, VASS Patrik. A Honvéd csapatában pedig IVAN Lovric tartozik ügynökségünkhöz.

A Honvédnál nagy a baj, a kispestiek előző hét bajnokijukon egyetlen pontot sem szereztek – ez az NB I leghosszabb aktív vereségsorozata. Hetesnél hosszabb nyeretlenségi szériája legutóbb 2011-ben volt a kispestieknek, az kilenc meccs után szakadt meg.

Az első negyedóra tanácstalansága után aztán villant egyet a Honvéd, és kis híján a vezetést is megszerezte a 16. percben. Vernes húzott el a balon, majd az ötös sarkáról bombázott is azonnal, Hegedüs jól zárta a szöget, így ki tudta még paskolni a labdát a jobb alsóból.
Ami ezt követte, arra egyik csapat sem lehet büszke. A találkozó leginkább egy edzőmeccsre kezdett hasonlítani, középen adogattak – rengeteg hibával – a felek, ráadásul helyzetet sem láthatott az a pár néző, aki kilátogatott a Bozsik József Stadionba.
A szünet előtt azért így is betalálhatott volna még a Honvéd, de Vernes újabb tekerését ki tudta ütni az elfekvő Hegedüs.
A fordulás után már bátrabb futballt láthattunk, jött is rögtön egymás után két MTK-helyzet, de Vass Patrik és Kanta sem tudott túljárni a Honvéd kapusának eszén.

Az 56. percben viszont már nem hibázott Kanta József, 19 méterről, balról rúghatott szabadot, és bár alig egy perccel előbb innen Kemenes kezébe emelt, most tökéletesen kilőtte a jobb felsőt (0–1).
Hat perccel később Kanta el is döntötte a találkozót: gyors kontra végén Vass Ádám gurította középre a labdát a kék-fehérek támadójának, aki higgadtan, 8 méterről a kapu közepébe bombázott (0–2).

A végén még akadt egy-két kisebb Honvéd-lehetőség, de az állás már nem változott. A kispestiek sorozatban nyolcadik bajnokijukon szenvedtek vereséget.

Forrás: nso.hu