MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

Az Újpest nyerte meg a Magyar Kupát

Az Újpest nyerte a Magyar Kupát, miután a Diósgyőr elleni vasárnapi döntőben, az 1-1-s rendes játékidőt és hosszabbítást követően, büntetőkkel győzni tudott. Az Újpest csapatában kiváló játékot mutatott ügynökségünk által menedzselt játékosa, BALOGH Balázs (Újpest FC, középpályás).

A 22 ezer néző előtt remek hangulatban indult a mérkőzés, felnőttek a játékosok az eladott jegyek számához. Megszületett a korai gól is, amelyet Gosztonyi András szerzett, de ennek egyáltalán nem örültek a diósgyőriek, mert a szélső Balogh Balázs beadása után Litauszki Róbert elől saját kapujába mentett. Öngól – 1–0!

Nem állt vissza gólja után az Újpest, mint oly' sokszor ebben az idényben, hanem középtávoli lövésekkel riogatta Ivan Radost, Gosztonyi pedig kétszer is javíthatott volna, ám egyszer sem tudott a megfelelő kapuba találni az ötös bal sarkától. Veszélyes DVTK-támadásokkal zárult az első félidő, és ugyanígy kezdődött a második is, ugyanakkor igazán komoly ziccert nem tudtak kialakítani a fekete mezesek.
A lila-fehérek viszont eljutottak egyig, ám Ivan Rados parádésan mentett Litauszki közeli lövésénél, majd Dusan Vasziljevics jelentkezett két pontatlan hétméteres fejessel. Még az első félidőben a diósgyőriek Debreceni András sérülése miatt Augusto Batioját küldték pályára, majd az egykori újpesti Barczi Dávidot dobta harcba Bene, a másik oldalon Kabát Pétert Bavon Tshibuabua váltotta, a védelem erősítésére pedig Juanan állt be.

Magyar szinten nagy iramú, lüktető játékot láthatott a mérkőzés ezen szakaszában is a nagyérdemű, még ha a színvonal esett is az első játékrészhez képest. Nem sokkal a vége előtt Jonathan Heris eldönthette volna a döntőt, de kihagyta lehetőségét, és a ráadás perceiben jártunk már, amikor Barczi jobb oldali beadását két lépésről Bacsa Patrik a kapuba vágta. 1–1!
Jöhetett a hosszabbítás, amelynek elején nagy lehetőséget, mondhatni, ajándékot kapott az Újpest, Solymosi Péter ugyanis felmutatta a második sárgát Kádár Tamásnak, noha nem is kezezett a védő, a vállát találta el a labda. Azonnal támadólag lépett fel a fővárosi csapat, mégis Bacsa lehetett volna kupahős, ám kihagyta hatalmas gólhelyzetét.
Nem került helyzetbe már az Újpest sem, viszont sikerrel vette a tizenegyespárbajt, mert egyetlen játékosa sem hibázott: kilencedszer is megnyerte a Magyar Kupát az Újpest, nem jött össze a kupadupla a Diósgyőrnek.

Nebojsa Vignjevic (Újpest FC, vezetőedző): "Fantasztikus érzés látni és átélni, hogy ezt a rengeteg ember, aki itt van, boldoggá tudtunk tenni. Nagyon jó mérkőzés volt, mind a két csapat nagyon jól játszott, de valakinek veszítenie is kellett. Köszönöm a játékosoknak, megérdemelték a sikert, már csak azért is, mert a Diósgyőr a rendes játékidő utolsó utáni percében tudott egyenlíteni. Nagyon boldog vagyok! Nagyszerű volt a hangulat, az atmoszféra, de ezt is vártam ettől a döntőtől, a szurkolóinktól, hogy őszinte legyek, nem számítottam arra, hogy még Diósgyőrből is ennyi ember fog eljönni, hihetetlen hangulatot varázsoltak a stadionba, jó reklám volt ez a meccs az egész magyar futballnak."