MTK Budapest (HUN) --> Real Murcia CF (ESP) - loan

MTK Budapest (HUN) --> Kecskeméti TE (HUN)

Kecskeméti TE (HUN) --> Pécsi MFC (HUN)

NB1-es bajnokság, és játékosaink csapatainak elemzése

A szoros ősz végi utolsó izgalmas forduló miatt is érdemes megnéznünk az OPT Bank Liga idei, végső tabelláját. Elemzésünket a hazai, illetve az idegenbeli fellépések megvizsgálásával is bemutatjuk. Kiderül, hogy játékosaink, és csapataik hogyan is szerepeltek a mostani szezonban. Hazai környezetben egyértelműen Vasas fölény látszik, idegenben az éllovasként végzett Videoton a domináns. Ivan Lovricék a tabellán elfoglalt helyezésük szerint állnak, mind a hazai, mind pedig az idegenbeli mérkőzések tekintetében.

Horváth Tamás csapata, a Videoton az első fordulóban hazai környezetben szenvedett vereséget a Diósgyőrtől, úgy, hogy már a 2. percben vezetést szerzett. Videoton – DVTK 1-2

Ezt követően a Paks otthonában szereztek 1 pontot, majd az idei év meglepetéscsapata a Vasas tudott győzni a 3. ford11ulóban a Sóstói stadionban. Ezen a mérkőzésen Remili Mohamed, és Vida Máté végig a pályán volt, és jó játékkal segítették győzelemhez csapatukat. Vaskó Tamás nem kapott lehetőséget a mérkőzésen. Aztán a 4. fordulótól győzelmi szériába kezdtek Tamásék, egyedül csak a 6. forduló rondított bele a képbe, ott az MTK ideiglenes otthonában, Dunaújvárosban szenvedtek 1-0-s vereséget. A sorozat egészen a 12. fordulóig tartott, amikor Diósgyőrben veszítettek ismételten. DVTK – Videoton 2-0

Horváth Tamás játékosunk az idei bajnokságban eddig nem kapott szerepet, de a Magyar Kupa védte a Videoton kapuját.

1. Videoton 19 mérkőzésből 10 győzelem, 4 döntetlen, és 5 vereség 34 pont 39 rúgott, és 19 kapott gól

Ivan Lovric, és a Budapest Honvéd az idei első fordulóban Mohl Dávid csapata otthonában, a Szusza Ferenc Stadionban kezdték meg a menetelésüket. Azon a meccsen megérdemelten nyertek 2-0-ra, mert már az első félidőben beállították ezt az eredményt. A 2. fordulóban hazai környezetben 1-0-ás vereséget szenvedtek a Ferencvárostól. Majd Szombathely ellen 1-1-es döntetlennel, és 1 ponttal távoztak. Kijelenthetjü, hogy az idei szezonban egységes csapat benyomását kelti Puskás Ferenc volt csapata, a Budapest Honvéd.  Játékosunk,

Ivan Lovric minden mérkőzésen kihagyhatatlan volt a védelem tengelyéből, és az ő megbízható játéka is kellett ehhez a szép eredményhez.

2. Budapest Honvéd 19 mérkőzésből 10 győzelem, 4 döntetlen, és 5 vereség 34 pont 32 szerzett találat, és 17 kapott gól a mérlegük

Remili Mohamed, Vaskó Tamás, Vida Máté és a Vasas. Idegenben kezdték el idei menetelésüket, ahol már az 1. fordulóbban 3 ponttal távozhattak az MTK ideiglenes otthonából, Dunaújvrásból.  MTK – Vasas 0-1 Remili Mohamed 76. percet játszott kezdőként, Vida Máté végigjátszotta a találkozót, Vaskó Tamás nem kapott lehetőséget. 2. fordulóban a 67. percben 1-1-es állásnál csereként pályára lépő Vaskó Tamás remeklésével, és két góljával nyertek 3 -1-re. Vasas – DVSC 3-1
A következő fordulóban Székesfehérvárról hozták el Tamásék a győztesnek járó 3 pontot. Videoton – Vasas 1-2
4. fordulóban hazai környezetben szenvedtek vereséget Mohl Dávidéktól. Vasas – Újpest 0-1
5. fordulóban Vaskó Tamás góljával szereztek vezetést az Üllői úton, majd a 89. percben állították be a végeredményt. FTC – Vasas 1-2
Nagyon szép őszi szezont produkált a három játékosunkkal megerősített Vasas.

18 aRemili Mohamed, Vaskó Tamás, Vida Máté remekelt az őszi bajnokságban

3. Vasas 19 mérkőzés 10 győzelem, 4 döntetlen, és 5 vereség 34 pont 18 szerzett találat, és 12 kapott gól a mérlegük

Hidvégi Sándor, és a Haladás. Az Üllői úton kezdték a bajnokságot, és nem sikerült pontot vagy pontokat elhozni Budapestről. Ferencváros - Haladás 3-1. Játékosunk először szeptember 21-én, a 10. fordulóban volt a keret tagja, amikor a Haladás az Újpest ellen lépett pályára. Végeredmény 1-1 lett. Az átigazolási szezon végén sikerült megegyezni a Haladással, így Sanyi már kész csapatba érkezett.. Talán emiatt nem kapott lehetőséget  játékosunk a bajnokságban, csak a Magyar Kupában lépett pályára új csapatában.

Hidvági Sándor sajnos a bajnokságban nem, csak a Magyar Kupában lépett pályára

7. Haladás  19 mérkőzésből 7 győzelem, 5 döntetlen, és 7 vereség 26 pont 22 szerzett, és  23 kapott találat a mérlegük

Baki Ákos, Gera Dániel, Korozmán Kevin, és az MTK Budapest. Az első fordulóban 1-0-ás vereséget szenvedtek ideiglenes otthonukban, Dunaújvárosban a Vasastól. Játékosunk közül mindenki kezdett, és Kevin kivételével - akit a 70. percben lecseréltek - mindenki végigjátszotta a mérkőzést. A 2. fordulóban a frissen feljutott Gyirmót várt idegenben az MTK-ra. Az összecsapáson mind a két csapatból játékosaink a kezdőként léphettek pályára. Hazai oldalról Balogh Béla, Vass Patrik (sérülés miatt már a 18. percben lecserélték), vendég oldalról Baki Ákos, Gera Dániel (71. percben lecserélték), és Korozmán Kevin játszott. Gyirmót – MTK 0-0
A következő négy fordulóban, egészen a Videoton elleni (MTK - Videoton 1-0) 6. fordulóban rendezett győztes mérkőzésig mindösszesen 1 pontot szereztek, amikor az 5. fordulóban 1 ponttal gazdagodtak Debrecenben. DVSC - MTK 1-1.

B
aki Ákos, Gera Dániel, Korozmán Kevin tavasszal a saját otthonukban bizonyítják, hogy a mostani helyezés csak véletlen

11. MTK Budapest 19 mérkőzésből 4 győzelem 8 döntetlen, és  7 vereség 20 pont 12 szerzett, és 21 kapott találat

Balogh Béla, Vass Patrik, és az első osztály újonc csapata, a Gyirmót FC. Az első fordulóban az idén szintén a másodosztályból (Gyirmót FC mögött a második helyezett csapatként)  feljutott csapat, a Mezőkövesd otthonában léptek pályára Béláék. Vass Patrik góllal segítette csapatát a 86. percben, és nagyon úgy nézett ki, hogy az Ő találatával egyből megszerzik a 3 pontot, de a 88. percben szépített a hazai együttes. Mezőkövesd - Gyirmót FC 2-2. Ezt követően a második fordulóban szintén 1 pontot szereztek a gyirmótiak, immár hazai környezetben az MTK ellen. Minden játékosunk kezdőként lépett pályára. Kényszerű csereként Vass Patrik hagyta el a játékteret a 18. percben. Vendég oldalról Gera Dániel 71. percet játszott. Ezt követően egészen a 7. fordulóig kellett várni az idei évben frissen feljutott csapatnaka következő bajnoki pontig. Honvéd FC - Gyirmót FC 0-0

Balogh Béla
elfelejtené makacs sérülését, Vass Patrik bizakodó a tavszi folytatást illetően

Gyirmót FC Győr 19 mérkőzésből 3 győzelem, 4 döntetlen, és 12 vereség 13 pont 8 szerzett gól, és 31 kapott találat